Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty


Na bazie naszego długoletniego doświadczenia w branży OZE
i technologii firm – potentatów SMA i IBC Solar
zaspakajamy oczekiwania najbardziej wymagających klientów.


Realizujemy instalacje fotowoltaiczne 3-fazowe
i 1-fazowe we wszystkich wariantach przyłączenia
i wykorzystania energii.
Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne rozwiązania systemów fotowoltaicznych (PV).

Elektrownia PV on-grid (przyłączona do sieci - wariant prosumencki)

w której energia generowana przez moduły PV zużywana jest na własne potrzeby użytkownika elektrowni. Do sieci sprzedawana jest nadwyżka energii – jest tzw. prosumencki wariant elektrowni.

Elektrownia PV on-grid (przyłączona do sieci - wariant producencki)

w której cała energia generowana przez moduły PV sprzedawana jest do sieci. Ten wariant elektrowni ma sens, w przypadku korzystnej stawki za sprzedaż energii dla operatora.

Elektrownia PV off-grid (nie przyłączona do sieci)

w której energia generowana PV gromadzona jest w akumulatorach i zużywana na własne potrzeby użytkownika. Ten wariant elektrowni znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie z przyczyn ekonomicznych nie ma możliwości podłączenia do sieci energetycznej.

Elektrownia hybrydowa

podłączona do sieci energetycznej i posiadająca akumulatory. Elektrownia hybrydowa znajduje zastosowanie w sytuacji, gdy niedopuszczalne są przerwy w dostawie energii elektrycznej (np. chłodnie, serwerownie, domy z własnym ujęciem wody i źródłami ciepła korzystającymi z energii elektrycznej). Akumulatory pełnią tu rolę magazynu energii na wypadek dłuższych lub częstych przerw w dostawie energii, Elektrownia hybrydowa wymaga umiejętnego zaprojektowania mocy instalacji jak i baterii akumulatorów.
Chcesz wiedzieć więcej o elektrowniach fotowoltaicznych ?

Zadzwoń do nas
501-360-170