Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty


Na bazie naszego długoletniego doświadczenia w branży OZE
i technologii firm – potentatów SMA i IBC Solar
zaspakajamy oczekiwania najbardziej wymagających klientów.


Realizujemy instalacje fotowoltaiczne 3-fazowe
i 1-fazowe we wszystkich wariantach przyłączenia
i wykorzystania energii.
Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne rozwiązania systemów fotowoltaicznych (PV).

Elektrownia PV on-grid (przyłączona do sieci - wariant prosumencki)

w której energia generowana przez moduły PV zużywana jest na własne potrzeby użytkownika elektrowni. Do sieci sprzedawana jest nadwyżka energii – jest tzw. prosumencki wariant elektrowni.

Elektrownia PV on-grid (przyłączona do sieci - wariant producencki)

w której cała energia generowana przez moduły PV sprzedawana jest do sieci. Ten wariant elektrowni ma sens, w przypadku korzystnej stawki za sprzedaż energii dla operatora.

Elektrownia PV off-grid (nie przyłączona do sieci)

w której energia generowana PV gromadzona jest w akumulatorach i zużywana na własne potrzeby użytkownika. Ten wariant elektrowni znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie z przyczyn ekonomicznych nie ma możliwości podłączenia do sieci energetycznej.

Elektrownia hybrydowa

podłączona do sieci energetycznej i posiadająca akumulatory. Elektrownia hybrydowa znajduje zastosowanie w sytuacji, gdy niedopuszczalne są przerwy w dostawie energii elektrycznej (np. chłodnie, serwerownie, domy z własnym ujęciem wody i źródłami ciepła korzystającymi z energii elektrycznej). Akumulatory pełnią tu rolę magazynu energii na wypadek dłuższych lub częstych przerw w dostawie energii, Elektrownia hybrydowa wymaga umiejętnego zaprojektowania mocy instalacji jak i baterii akumulatorów.

Fotowoltaika: Słupsk i okolice

Ze względu na coraz mniejsze zasoby mineralne konieczne jest poszukiwanie alternatywnych, odnawialnych źródeł energii, które w przyszłości całkowicie zastąpią technologię węglową. Pozyskiwanie prądu ze słońca jeszcze niedawno wydawało się fikcją, jednak dziś jest rzeczywistością. Coraz więcej właścicieli nieruchomości decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych na dachach, co pozwala ogrzać dom albo dostarczyć urządzeniom niezbędnego zasilania. Przekonaj się, jak możemy Ci pomóc spełnić marzenie o czystej planecie!

Instalacje fotowoltaiczne: pomorskie i zachodniopomorskie

Naszym Klientom z województw zachodniopomorskiego oraz pomorskiego oferujemy kilka różnych wariantów instalacji fotowoltaicznej: dla prosumentów, dla producentów, elektrownię bez przyłączenia do sieci, a także opcję hybrydową. Niezależnie od tego, czy chcesz zarabiać na energii pozyskiwanej ze słońca, planujesz zasilać urządzenia w domu z dala od infrastruktury, czy może zasilasz serwerownię, możesz liczyć na pełne wsparcie firmy SC EKO z siedzibą w Słupsku. Skontaktuj się z nami, by porozmawiać o fotowoltaice!

Chcesz wiedzieć więcej o elektrowniach fotowoltaicznych ?

Zadzwoń do nas
501-360-170